אודות

פסקל פרץ-רובין

בשלנית, אופה, עיתונאית בתחום האוכל ומחברת ספרי בישול ואפייה. אני כותבת ומצלמת באופן קבוע את מדורי האוכל במעריב- סופהשבוע , מעריב השבוע- המגזין, ובגרוזלמפוסט.

כילדה, ניחוחות האפייה והבישול משכו אותי כבמטה קסם אל המטבח הקטנטן שלנו. כל כך משכו אותי, עד שרוב הזמן הסתובבתי לאימי אסתר ז"ל במטבח "בין הרגליים" ו"הפרעתי" לה. היא ניסתה לא פעם לסלק אותי משם, אך בסוף נכנעה. אני זוכרת  אך כבר  בגיל שש הכנתי את העוגה הראשונה שלי. אשר יצאה יפה וגבוהה כל כך!

גדלתי בין טעמים, ניחוחות וצלילים שהובילו אותי לעסוק בתחום הגסטרונומי, ולנסות ולהתחקות תחילה אחר התבשילים והטעמים הנפלאים שהכינה אימי. עם השנים ערכתי מסע מפרך כדי להתחקות אחר תבשילים דומים ומיוחדים במטבחי השכנים. לא פעם היה זה מסע ייסורים או תסכולים, עד שהצלחתי להגיע לתוצאה המדויקת – ואז לא הייתה מאושרת ממני. מי שאופה הרבה יודע שלא די במתכון מנצח על מנת להגיע אל התוצאה הנכספת. כך גם בבישול. חזרתי לאימי שוב ושוב עם המאכל שהכנתי ותמיד היא תיקנה, שיבחה וכיוונה אותי עד שהגעתי לאיכות הרצויה ולטעם הנכון בעיניה.

כיום אני מוכרת כמומחית ואנתרופולגית של מאכלי עדות ישראל וידועה כמפצחת "מתכוני סבתות". חוקרת ובודקת זה למעלה משלושה עשורים את מטבחי עדות ישראל בכדי לנסות, להבין וללמוד דרך האוכל על מנהגים, מסורת ותרבות.

חלק מספריי מוקדשים למטבחי העדות שונות, בהם אני מקפידה לשמר את טעמם המקורי של המתכונים, תוך שמירה על המסורת והמנהגים של כל עדה ועדה. בחלוף השנים, הניסיון וההתפתחות הקולינרית בארץ, הרחבתי את היריעה לבישול ואפייה ביתי והמשפחתי תוך שימת דגש על אפייה ובישול מהיר ועכשווי למשפחה וכן נתתי תשומת לב גם לפן הבריאותי, ולמזונות ייחודיים בתחום הקולינרי כמו: טבעונות, צמחונות, נטולי גלוטן וסוכר אפילו הפלאו. כל אלו ועוד קיבלו את ביטויים גם בספריי, בכתיבה העיתונאית שלי וכמובן ניתן למצאו להם ביטוי גם כאן באתר.

הניסיון הרב שרכשתי לאורך עשרות שנים של כתיבה על אוכל בעיתונים, במגזינים, הופעות בטלוויזיה וברדיו, הרצאות והדגמות של הכנת תבשילים ומאפים שונים מכל עדות ישראל, לרבות בישול מהיר, עכשווי, אפיית עוגות, במקביל לכתיבת ספרי דרך טעמים מיוחדים, סביב מסורת דרך צלילי התרחשות במטבח התוניסאי של ילדותי הם שהובילו אותי בעצם למי שאני כיום. בשנים האחרונות  מלבד הכנת המאכלים למדורי האוכל שלי אני מעצבת ( סטיילינג) ומצלמת אותם עבור הכתבות שלי.

לאורך השנים כתבתי במדורי אוכל רבים, בעיתונים ומגזינים, כגון; דרך האוכל, לאשה, גורמה (את), הורים וילדים, משפחה טובה, להיות משפחה, ושמשתי כיועצת ועורכת קולינרית בירחון האוכל "רוזמרין".

אני בעלת הוצאת ספרי בישול "פסקל ברגש", מרבה להופיע ולהרצות בתחום הקולינרי בתוכניות רדיו וטלוויזיה שונות, בהן תוכניות בוקר ותוכניות אירוח. מדגימה הכנת מטעמים שונים ומשוחחת על הקשר בין תרבות, מסורת ואוכל.

בין השאר, אני משתתפת בתוכנית הרדיו של ליאת רגב "עוד מעט שבת" ברשת ב'. מייעצת למפעלי מזון בפיתוח מוצרים חדשים ומרצה במסגרות ציבוריות בתי ספר וחוגים פרטיים, כמו כן מעבירה סדנאות בישול ואוכל בבתי ספר לבישול השונים.

אני בוגרת הוראת התזונה והבישול במכללת דוד ילין בירושלים, לימדתי מספר שנים תזונה ולכלכלת בית בבתי ספר ובכפר הנוער

בן-שמן.

 

13 ספרי בישול  הוצאתי  עד היום  ולשמחתי כולם רבי מכר:

" פסקל מגישה נדוניה הקשר העדתי המתוק"

"המטבח הקל של פסקל"

"פסקל מבשלת- ירקות ותוספות"

"מטעמים טריפוליטניים"

"העוגות של פסקל"

"פסקל אופה – מאפים ומתוקים"

"מטעמי צפון אפריקה"

"מטעמי ישראל"

"מטעמי עיראק"

"עוגת השבוע"

"עוד עוגת השבוע"

"המטבח של פסקל"

"ללקק אצבעות "(לילדים)

 

אשמח לשמוע מכם, צרו קשר: